Oops!
Start Date is not before End Date

Filter Events by

Sunday
Monday
Tuesday
Wednesday
Thursday
Friday
Saturday
10:00 AM - Toddler Time
10:05 AM - Motion Commotion
10:15 AM - Baby Time
10:15 AM - Toddler Time
10:30 AM - Baby Time
10:30 AM - Bilingual Storytime Programa de Cuentos Bilingües
10:30 AM - Story Time
10:30 AM - Story Time
10:30 AM - Story Time: Draw and Tell
10:30 AM - Toddler Story Time
10:30 AM - Toddler Time
10:30 AM - Toddler Time
10:30 AM - Toddler Time
10:45 AM - Toddler Time
10:45 AM - Toddler Time
11:00 AM - Baby Time
11:00 AM - Fun Wise Math For Children
11:00 AM - Story Time
11:00 AM - Story Time
11:00 AM - Toddler Time
11:30 AM - Baby Time
11:30 AM - Story Time
11:30 AM - Toddler Time
11:30 AM - Toddler Time
12:00 PM - Stay 'N Play
2:00 PM - Charades
3:00 PM - After School Kids Zone
3:00 PM - Tuesday Art
3:30 PM - Full S.T.E.A.M. Ahead!: Block Party
4:00 PM - Block Party!
6:00 PM - Block Party!
7:00 PM - Family Time
10:00 AM - Baby Time
10:05 AM - Motion Commotion
10:15 AM - Family Time
10:15 AM - Story Time
10:15 AM - Story Time
10:15 AM - Story Time
10:30 AM - Baby Time
10:30 AM - Story Time
10:30 AM - Story Time
10:30 AM - Story Time
10:30 AM - Toddler Time
10:45 AM - Baby Time
11:00 AM - Baby Loves Disco Sensory Crawl
11:00 AM - Baby Time
11:00 AM - Baby Time
11:00 AM - Story Time
11:00 AM - Toddler Time
11:00 AM - Wee Artists
11:30 AM - Baby Time
2:30 PM - Story Time
3:00 PM - After School Kids Zone
3:15 PM - Kids Code
3:30 PM - After School Art
4:00 PM - Girls Who Code: Grades 3-5
4:00 PM - Reading with Bonnie
6:15 PM - Bedtime Stories
10:05 AM - Baby Time
10:05 AM - Baby Time
10:05 AM - Motion Commotion
10:15 AM - Baby Time
10:15 AM - Motion Commotion
10:30 AM - Baby Sign Language
10:30 AM - Family Story Time
10:30 AM - Story Time
10:30 AM - Story Time: Pre-K
10:30 AM - Toddler Time
10:35 AM - Toddler Time
10:35 AM - Wee Artists
10:45 AM - Toddler Time
11:00 AM - Baby Time
11:00 AM - Story Time
11:00 AM - Toddler Time
11:00 AM - Toddler Time
11:15 AM - Wee Artists
11:30 AM - Wee Artists
2:00 PM - After School Art
2:30 PM - Baby Time
2:30 PM - Sit. Stay. Read.
3:00 PM - After School Kids Zone
3:00 PM - Toddler Time
3:30 PM - STEAM Club
3:30 PM - Stop-Motion Sci-Fi
4:00 PM - Girls Who Code: Grades 6-12
4:00 PM - The Battleground: Youth Self-Defense Class
4:30 PM - Emote Dance Party!
4:30 PM - Kids Code
6:00 PM - CoderDojo
6:00 PM - STEAM: 3D Printed Cookie Cutter
11:30 AM - ABCs and 123s of Yoga
3:00 PM - After School Kids Zone
10:00 AM - ZipperZapper KidZ Sewing @ the HIVE
10:30 AM - Science Saturdays
11:00 AM - Autumn Crafts
2:00 PM - Super Cool Science
3:00 PM - Block Party!
3:00 PM - Cardboard Challenge
3:00 PM - Saturday Movie Matinee
2:00 PM - Let's Play Board Games
2:00 PM - Pokemon
10:05 AM - Baby Time
10:15 AM - Family Time
10:15 AM - Story Time
10:30 AM - Baby Time
11:00 AM - Baby Time
11:00 AM - Toddler Time
1:30 PM - Baby Time
2:00 PM - Block Party
2:00 PM - Kids Code @thelibrary
3:00 PM - After School Kids Zone
4:00 PM - Pumpkin Crafternoon
5:30 PM - Reading with Tanner
6:30 PM - Bedtime Stories
6:30 PM - CoderDojo
7:00 PM - Bedtime Stories
7:00 PM - Bedtime Stories
10:00 AM - Toddler Time
10:05 AM - Motion Commotion
10:15 AM - Baby Time
10:15 AM - Toddler Time
10:30 AM - Baby Time
10:30 AM - Bilingual Storytime Programa de Cuentos Bilingües
10:30 AM - Itty Bitty Science: Spooky Science
10:30 AM - Story Time
10:30 AM - Story Time
10:30 AM - Story Time: Singalong
10:30 AM - Toddler Story Time
10:30 AM - Toddler Time
10:30 AM - Toddler Time
10:30 AM - Toddler Time
10:45 AM - Toddler Time
10:45 AM - Toddler Time
11:00 AM - Baby Time
11:00 AM - Mommy & Me Art
11:00 AM - Story Time
11:00 AM - Story Time
11:00 AM - Toddler Time
11:30 AM - Baby Time
11:30 AM - Story Time
11:30 AM - Toddler and Preschool Yoga
11:30 AM - Toddler Time
12:00 PM - Stay 'N Play
3:00 PM - After School Kids Zone
3:00 PM - Full S.T.E.A.M. Ahead at Fendig!
3:30 PM - Full S.T.E.A.M. Ahead!: Making Playdough
4:00 PM - Art After School
4:30 PM - Toddler Time
5:00 PM - S.T.E.A.M Squad: Harry Potter - Paint Your Patronus
6:30 PM - Block Party
7:00 PM - Bedtime Stories
7:00 PM - Family Time
10:00 AM - Baby Time
10:05 AM - Motion Commotion
10:15 AM - Family Time
10:15 AM - Story Time
10:15 AM - Story Time
10:30 AM - Baby Time
10:30 AM - Story Time
10:30 AM - Story Time
10:30 AM - Story Time
10:30 AM - Toddler Time
10:45 AM - Baby Time
11:00 AM - Baby Time
11:00 AM - Baby Time
11:00 AM - Story Time
11:00 AM - Toddler Time
11:00 AM - Wee Artists
11:30 AM - Baby Time
11:30 AM - STEAM Project
2:00 PM - Table Top Games
2:30 PM - Story Time
3:00 PM - After School Kids Zone
3:15 PM - Kids Code
3:30 PM - After School Art
3:45 PM - Book Club for Beginners
4:00 PM - Girls Who Code: Grades 3-5
4:00 PM - Reading with Bonnie
4:45 PM - Undercover Agents - STEAM
6:15 PM - Bedtime Stories
7:00 PM - Bedtime Stories
10:05 AM - Baby Time
10:05 AM - Baby Time
10:05 AM - Lucky Cat Yoga: You and Baby
10:05 AM - Motion Commotion
10:15 AM - Baby Time
10:15 AM - Motion Commotion
10:30 AM - Baby Sign Language
10:30 AM - Family Story Time
10:30 AM - Story Time
10:30 AM - Story Time: Pre-K
10:30 AM - Toddler Time
10:35 AM - Toddler Time
10:35 AM - Wee Artists
10:45 AM - Motion Commotion
11:00 AM - ABCs And 123s Of Yoga
11:00 AM - Baby Time
11:00 AM - Story Time
11:00 AM - Toddler Time
11:00 AM - Toddler Time
11:15 AM - Wee Artists
11:30 AM - Wee Artists
2:00 PM - Puzzle Mania
2:30 PM - Baby Time
3:00 PM - After School Kids Zone
3:00 PM - Crafternoon
3:00 PM - Toddler Time
3:30 PM - STEAM Club
4:00 PM - Crafts for Kids: Halloween Paper Masks
4:00 PM - Girls Who Code: Grades 6-12
4:00 PM - The Battleground: Youth Self-Defense Class
4:30 PM - Kids Code
6:00 PM - CoderDojo
6:30 PM - Ozobots
11:30 AM - ABCs and 123s of Yoga
3:00 PM - After School Kids Zone
10:30 AM - Creative Artists
3:00 PM - Block Party!
3:30 PM - STEAM Saturday
10:00 AM - You and Baby Yoga
10:05 AM - Baby Time
10:15 AM - Family Time
10:30 AM - ABCs and 123s of Yoga
10:30 AM - ABCs and 123s of Yoga
10:30 AM - Baby Time
11:00 AM - Baby Time
11:00 AM - Toddler Time
1:30 PM - Baby Time
2:00 PM - 3-D Printing Open House
3:00 PM - After School Kids Zone
3:30 PM - Block Party
5:30 PM - Reading with Tanner
6:30 PM - Bedtime Stories
7:00 PM - Bedtime Stories
7:00 PM - Bedtime Stories
10:00 AM - Toddler Time
10:05 AM - Motion Commotion
10:15 AM - Baby Time
10:15 AM - Toddler Time
10:30 AM - Bilingual Storytime Programa de Cuentos Bilingües
10:30 AM - Block Party Jr.!
10:30 AM - Story Time
10:30 AM - Story Time
10:30 AM - Story Time: Draw and Tell
10:30 AM - Toddler Story Time
10:30 AM - Toddler Time
10:30 AM - Toddler Time
10:30 AM - Toddler Time
10:45 AM - Toddler Time
10:45 AM - Toddler Time
11:00 AM - Mr. Brad's Music
11:00 AM - Story Time
11:00 AM - Story Time
11:00 AM - Toddler Time
11:15 AM - Safety Superhero Academy Story Time: Escape Plan!
11:30 AM - Baby Time
11:30 AM - Story Time
11:30 AM - Toddler Time
11:30 AM - Toddler Time
12:00 PM - Stay 'N Play
2:00 PM - Charades
3:00 PM - After School Kids Zone
3:30 PM - Full S.T.E.A.M. Ahead!: Sharks!
5:00 PM - S.T.E.A.M. Squad: Harry Potter - House Bookmarks
7:00 PM - Family Time
10:00 AM - Baby Time
10:05 AM - Motion Commotion
10:15 AM - Family Time
10:15 AM - Story Time
10:15 AM - Story Time
10:15 AM - Story Time
10:30 AM - Baby Time
10:30 AM - Hillsborough County Fire Rescue Presents: Safety Superhero Academy: Escape Plan!
10:30 AM - Read With Me
10:30 AM - Story Time
10:30 AM - Story Time
10:30 AM - Toddler Time
10:45 AM - Baby Time
11:00 AM - Baby Time
11:00 AM - Baby Time
11:00 AM - The Little Mermaid
11:00 AM - Toddler Time
11:00 AM - Wee Artists
11:30 AM - Baby Time
2:30 PM - Sit. Stay. Read.
2:30 PM - Story Time
3:00 PM - After School Kids Zone
3:15 PM - Kids Code
3:30 PM - After School Art
4:00 PM - Girls Who Code: Grades 3-5
4:00 PM - The Little Mermaid
6:15 PM - Bedtime Stories
10:05 AM - Baby Time
10:05 AM - Baby Time
10:05 AM - Motion Commotion
10:15 AM - Baby Time
10:15 AM - Motion Commotion
10:30 AM - Baby And Toddler Yoga
10:30 AM - Baby Sign Language
10:30 AM - Motion Commotion
10:30 AM - Story Time: Pre-K
10:30 AM - The Little Mermaid
10:30 AM - Toddler Time
10:35 AM - Toddler Time
10:35 AM - Wee Artists
10:45 AM - Toddler Time
11:00 AM - Baby Time
11:00 AM - Toddler Time
11:00 AM - Toddler Time
11:15 AM - Wee Artists
11:30 AM - Wee Artists
2:00 PM - After School Art
2:30 PM - Baby Time
2:30 PM - Sit. Stay. Read.
3:00 PM - After School Kids Zone
3:00 PM - STEAM Program: Sweet and Sour
3:00 PM - Toddler Time
3:30 PM - STEAM Club
4:00 PM - Girls Who Code: Grades 6-12
4:00 PM - The Battleground: Youth Self-Defense Class
4:30 PM - Kids Code
10:30 AM - Friction Farm - Tell Me a Story
11:30 AM - ABCs and 123s of Yoga
3:00 PM - After School Kids Zone
10:30 AM - Wee Creative: Let's Create
11:00 AM - Kindness Rocks!
11:00 AM - Making Ukulele Music Kid's Jam
11:00 AM - Mobile Gaming Revolution
2:00 PM - October Fest!
3:00 PM - Block Party!
3:00 PM - The Battleground: Poetry Party
2:00 PM - Pokemon
10:05 AM - Baby Time
10:15 AM - Family Time
10:30 AM - Baby Time
10:30 AM - Fun Wise Math
11:00 AM - Baby Time
11:00 AM - Toddler Time
1:30 PM - Baby Time
1:30 PM - Learn & Play Tampa Bay
1:30 PM - Learn & Play Tampa Bay
2:00 PM - Block Party
3:00 PM - After School Kids Zone
3:30 PM - Messy Mondays
4:00 PM - Anansi and the Tree of Life Puppet Show
4:00 PM - Crafternoon: Spooky Science
5:30 PM - Reading with Tanner
6:30 PM - Bedtime Stories
6:30 PM - Block Party!
6:30 PM - CoderDojo
7:00 PM - Bedtime Stories
7:00 PM - Bedtime Stories
10:00 AM - Toddler Time
10:05 AM - Motion Commotion
10:15 AM - Baby Time
10:15 AM - Toddler Time
10:15 AM - Wee Artists
10:15 AM - You And Baby Yoga
10:30 AM - Baby Time
10:30 AM - Bilingual Storytime Programa de Cuentos Bilingües
10:30 AM - My Lil' Yogi
10:30 AM - Story Time
10:30 AM - Story Time
10:30 AM - Story Time: Singalong
10:30 AM - Toddler Story Time
10:30 AM - Toddler Time
10:30 AM - Toddler Time
10:30 AM - Toddler Time
10:45 AM - Toddler Time
10:45 AM - Toddler Time
11:00 AM - ABCs & 123s Of Yoga
11:00 AM - Baby Time
11:00 AM - Story Time
11:00 AM - Story Time
11:00 AM - Toddler Time
11:30 AM - Baby Time
11:30 AM - Story Time
11:30 AM - Toddler Time
11:30 AM - Toddler Time
12:00 PM - Stay 'N Play
1:30 PM - Learn & Play Tampa Bay
3:00 PM - After School Kids Zone
3:30 PM - Full S.T.E.A.M. Ahead!: Grossology
3:30 PM - The Little Mermaid
4:30 PM - Toddler Time
5:00 PM - S.T.E.A.M. Squad: Hogwarts at the Library-Charms Class
7:00 PM - Family Time
10:00 AM - Baby Time
10:05 AM - Motion Commotion
10:15 AM - Family Time
10:15 AM - Story Time
10:15 AM - Story Time
10:30 AM - Baby Time
10:30 AM - Field Trip to the Fire Station
10:30 AM - Story Time
10:30 AM - Story Time
10:30 AM - Story Time
10:30 AM - Toddler Time
10:45 AM - Baby Time
11:00 AM - Baby Time
11:00 AM - Baby Time
11:00 AM - Story Time
11:00 AM - Toddler Time
11:00 AM - Wee Artists
11:30 AM - Baby Time
11:30 AM - STEAM Project
1:30 PM - Learn & Play Tampa Bay
2:00 PM - Table Top Games
2:30 PM - Story Time
3:00 PM - After School Kids Zone
3:15 PM - Kids Code
3:30 PM - After School Art
4:00 PM - Girls Who Code: Grades 3-5
4:00 PM - Reading with Bonnie
6:15 PM - Bedtime Stories
7:00 PM - Bedtime Stories
10:05 AM - Baby Time
10:05 AM - Baby Time
10:05 AM - Motion Commotion
10:15 AM - Baby Time
10:15 AM - Motion Commotion
10:30 AM - Baby Sign Language
10:30 AM - Family Story Time
10:30 AM - Story Time
10:30 AM - Story Time: Pre-K
10:30 AM - Toddler Time
10:35 AM - Toddler Time
10:35 AM - Wee Artists
10:45 AM - Toddler Art Time!
11:00 AM - ABCs And 123s Of Yoga
11:00 AM - Baby Time
11:00 AM - Story Time
11:00 AM - Toddler Time
11:00 AM - Toddler Time
11:15 AM - Wee Artists
11:30 AM - Wee Artists
1:30 PM - Learn & Play Tampa Bay
2:00 PM - Ipads in Full Steam
2:30 PM - Baby Time
3:00 PM - After School Kids Zone
3:00 PM - Toddler Time
3:30 PM - STEAM Club
4:00 PM - Girls Who Code: Grades 6-12
4:00 PM - The Battleground: Youth Self-Defense Class
4:30 PM - Kids Code
11:30 AM - ABCs and 123s of Yoga
1:30 PM - Learn & Play Tampa Bay
3:00 PM - After School Kids Zone
10:30 AM - STEAM Saturday
11:00 AM - Magnificent Monster Party
2:00 PM - Tissue Paper Spider Craft
3:00 PM - Block Party!
3:30 PM - Halloween Pumpkin Magnet
2:00 PM - Block Party!
10:05 AM - Baby Time
10:15 AM - Story Time
10:15 AM - The ABC's And 123's of Yoga For Children
10:30 AM - Baby Time
11:00 AM - Toddler Time
1:30 PM - Baby Time
1:30 PM - Learn & Play Tampa Bay
1:30 PM - Learn & Play Tampa Bay
3:00 PM - After School Kids Zone
5:30 PM - Halloween Green Scream
5:30 PM - Reading with Tanner
6:30 PM - Bedtime Stories
7:00 PM - Bedtime Stories
10:00 AM - Paint Your Fairy Tale
10:00 AM - Toddler Time
10:05 AM - Motion Commotion
10:15 AM - Baby Time
10:15 AM - Toddler Time
10:30 AM - Baby Time
10:30 AM - Bilingual Storytime Programa de Cuentos Bilingües
10:30 AM - Spooky Scary Story Time
10:30 AM - Story Time
10:30 AM - Story Time: Draw and Tell
10:30 AM - The Little Mermaid
10:30 AM - Toddler Story Time
10:30 AM - Toddler Time
10:30 AM - Toddler Time
10:30 AM - Toddler Time
10:45 AM - Toddler Time
10:45 AM - Toddler Time
11:00 AM - Baby Time
11:00 AM - Story Time
11:00 AM - Toddler Time
11:30 AM - Baby Time
11:30 AM - Story Time
11:30 AM - Toddler Time
11:30 AM - Toddler Time
12:00 PM - Stay 'N Play
1:30 PM - Learn & Play Tampa Bay
3:00 PM - After School Kids Zone
5:00 PM - S.T.E.A.M. Squad: Hogwarts at the Library - Herbology: DIY Terrariums
7:00 PM - Family Time
10:00 AM - Baby Time
10:05 AM - Motion Commotion
10:15 AM - Family Time
10:15 AM - Story Time
10:15 AM - Story Time
10:15 AM - Story Time
10:30 AM - ABCs and 123s of Yoga
10:30 AM - Baby Time
10:30 AM - Story Time
10:30 AM - Story Time
10:30 AM - Story Time
10:30 AM - Toddler Time
10:45 AM - Baby Time
11:00 AM - Baby Time
11:00 AM - Baby Time
11:00 AM - Story Time
11:00 AM - Toddler Time
11:00 AM - Wee Artists
11:30 AM - Baby Time
1:30 PM - Learn & Play Tampa Bay
2:30 PM - Story Time
3:00 PM - After School Kids Zone
3:15 PM - Kids Code
3:30 PM - After School Art
4:00 PM - Girls Who Code: Grades 3-5
4:00 PM - Halloween Barktacular with Bonnie
4:00 PM - Pumpkin Decorating Contest
6:15 PM - Bedtime Stories
10:05 AM - Baby Time
10:05 AM - Baby Time
10:05 AM - Motion Commotion
10:15 AM - Baby Time
10:15 AM - Motion Commotion
10:30 AM - Baby Sign Language
10:30 AM - Family Story Time
10:30 AM - Story Time
10:30 AM - Story Time: Pre-K
10:30 AM - Toddler Time
10:35 AM - Toddler Time
10:35 AM - Wee Artists
10:45 AM - Toddler Time
11:00 AM - Baby Time
11:00 AM - Story Time
11:00 AM - Toddler Time
11:00 AM - Toddler Time
11:15 AM - Wee Artists
11:30 AM - Wee Artists
1:30 PM - Learn & Play Tampa Bay
2:30 PM - Baby Time
3:00 PM - After School Kids Zone
3:00 PM - STEAM Program: Sweet & Sour
3:00 PM - Toddler Time
3:30 PM - STEAM Club
4:00 PM - Girls Who Code: Grades 6-12
4:00 PM - The Battleground: Youth Self-Defense Class
4:30 PM - Kids Code